Berliński test Cacciniego

Oczy większości miłośników wyścigów konnych w Polsce będą w najbliższą niedzielę zwrócone na tor Hoppegarten w Berlinie, gdzie o godz. 16.40 polski derbista Caccini pobiegnie w 126. Longines Grosser Preis von Berlin (G1, 2400 m, 175.000 €). Kilka innych koni również wystartuje w ten weekend na Służewcu, m. in. sprinterzy Modraszek oraz Uczitelka Tanca.

Trenowany przez Adama Wyrzyka i dosiadany przez Tomáša Lukáška Caccini będzie miał tylko piątkę rywali, ponieważ skreślone zostały konie trenowane w Wielkiej Brytanii. W roli faworyta wystąpi bez wątpienia zdobywca Melbourne Cup (2014) Protectionist, który cały poprzedni sezon spędził w Australii, gdzie biegał bez większych sukcesów. Po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił do Niemiec, gdzie po raz drugi w karierze wygrał Grosser Hansa-Preis. Bardzo wysoko oceniana jest klacz Nightflower, ubiegłoroczna wiceoaksistka. Klacz, podobnie jak Caccini, została zgłoszona do Prix de l’Arc de Triomphe. W tym roku ma za sobą słabszy występ w Niemczech i dobry wynik w Haydock. W notowaniach Cacciniego wyprzedza jeszcze solidny, ale mało doświadczony Guignol, trzeci w Grosser Hansa-Preis. Prezentujące zbliżony poziom klacze Shivajia oraz Amona w niemieckim handikapie wyprzedzają naszego derbistę o 10,5 oraz 9 kg.

Nasza prognoza: Protectionist, Caccini, Nightflower, Guignol

Jako pierwszy z polskiej reprezentacji stanie na starcie Bowie (godz. 14.15), który weźmie udział w handicapowym wyścigu III kategorii na dystansie 2200 m. Czteroletni ogier w tym roku prezentował się na Służewcu bardzo dobrze i może powalczyć o dobre miejsce w tej klasy wyścigu. Znacznie trudniejsze zadanie czeka Modraszka i Height of Beauty (tr. Marek Nowakowski), zapisane go gonitw rangi Listed. Modraszek będzie rywalizował z czwórką niemieckich koni, trzema czeskimi, jednym francuskim i jednym szwedzkim. Wyścig rozegrany zostanie na dystansie 1200 m po prostej (godz. 15.25). Podobnie jak zgłoszona do biegu dla klaczy na 1800 m (godz. 17.45) Height of Beauty jest w notowaniach koniem liczonym w ostatniej kolejności. Zobaczymy, czy polskie konie sprawią niespodziankę.

W ostatnim sobotnim wyścigu (godz. 16.25) na torze w Berlinie zobaczymy z kolei trenowaną przez Michała Borkowskiego Uczitelkę Tanca. Klacz już po raz trzeci w tym roku pobiegnie za naszą zachodnią granicą. Po pierwszym zwycięstwie została zdyskwalifikowana w wyniku wykrycia w jej organizmie substancji zabronionej, za drugim razem była czwarta. Utalentowana klacz powinna znów powalczyć o płatne miejsce, tym razem pod miejscowym dżokejem Eduardo Pedrozą.

Berliński test Cacciniego

| Zagranica, Zapowiedzi | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>