Gazello triumfuje w Scandinavian Arabian Derby!

W niedzielę na szwedzkim torze Jägersro największy sukces w dotychczasowej karierze osiągnął szwedzki Gazello, którego w Janowie Podlaskim trenuje Bogdan Strójwąs. Piękny kasztanowy ogier po zaciętej walce wygrał Scandinavian Arabian Derby (2200 m, piach) pod Anną Pilroth. Czwarty w tym biegu był Kaisar ze stajni Michała Romanowskiego. Tymczasem na Służewcu w prestiżowych gonitwach kategorii A dla arabów wygrywały faworyzowane Shannon Queen (N. Sambora) oraz Alladyn (N. Michałowa).

W przewidywaniach fachowców Gazello wymieniany był w gronie faworytów, ale ostatecznie najwyżej stały notowania francuskiego Fajra Qardabiyaha, trenowanego w Holandii dla Szejków. Na prostej oprócz tej dwójki liczył się jeszcze znany warszawskiej publiczności Ramiz Al Aziz – piąty w biegu o Nagrodę Europy. W końcówce dosiadany przez Annę Pilroth Gazello walczył o zwycięstwo właśnie z tym ostatnim, prowadzonym tym razem przez Mauro Manueddu. Ostatecznie minimalnie wygrał reprezentujący polskę ogier, własności spółki C. Olsen Agri. W tej samej gonitwie czwarty był Kaisar, trenowany przez Michała Romanowskiego.

Gazello został wyhodowany w Szwecji, ma jednak bardzo cenne pochodzenie. Jego ojcem jest Nougatin, którego potomstwo osiąga dużo sukcesów w Polsce, natomiast matką świetna Gordaia – dała już m. in. derbistę i dwukrotnego zwycięzcę biegu o Nagrodę Europy Gorca, utalentowanego Gongesa z Reguła. Kaisar ma francusko-rosyjskie połącznie krwi (Njewman-Djami).

Alladyn powtórzył sukces

Tego samego dnia na Służewcu rozegrana bieg o Nagrodę Michałowa (kat. A, 2800 m). Bez specjalnych problemów poradził sobie w niej faworyzowany, obecnie najlepszy na Służewcu arab Alladyn, który tym samym powtórzył zeszłoroczny sukces. Podobnie jak w ub. roku druga na mecie zameldowała się czteroletnia klacz – tym razem Shahad Athbah (przed rokiem była to Om Darshaana). Kolejne miejsca zajęły PourVous Kossack, Arash i Magoun. Wyścig był rozegrany wolnym tempem z szybkim ostatnim kilometrem na grząskim torze (3,9). Trenowanego przez Andrzeja Laskowskiego triumfatora ładnie przeprowadził Anton Turgaev.

Królowa jest tylko jedna!

Shannon Queen potwierdziła swoją dominację wśród trzyletnich arabów i z łatwością wygrała bieg o Nagrodę Sambora. Tym razem na starcie zabrakło jej najgroźniejszego dotąd przeciwnika – Muzahima. Podopieczna Janusza Kozłowskiego wygrała łatwo bijąc o 4 długości francuskiego Jasera i przedłużyła pasmo zwycięstw bez porażki do 5. Trzeci, z dużą stratą, był Hanouh przed Empresso i dyktującym tempo dla faworytki Minastiritem.

Gazello triumfuje w Scandinavian Arabian Derby!

| Tor Służewiec, Zagranica | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>