W niezwykle dramatycznym wyścigu Breeders’ Cup Classic (G1, 2000 m, Dirt, 5 000 000 $) swojej pierwszej w karierze porażki doznała uznawana za najlepszą klacz na świecie Zenyatta. W emocjonującej walce lepszy o krótki łeb okazał się silny Blame dosiadany przez Garretta Gomeza. Uwielbiana na całym świecie Zenyatta w ubiegłym roku w pięknym stylu wygrała ten wyścig i nie przegrała w żadnym z wcześniejszych dziewiętnastu startów.

Zaraz po starcie dosiadający Zenyatty Mike Smith odciągnął klacz na koniec stawki. Biegła kilkanaście długości za peletonem. Zabójcze tempo dyktowały First Dude, Quality Road oraz Haynesfield, które stanęły w słup już na zakręcie. Stawka mocno się zgrupowała, Zenyatta była już dość blisko. Między rywalami przedarł się tymczasem Blame (tr. Albert Stall), polem atakował Lookin At Lucky. Do walczącej pary zaczęła się zbliżać faworytka. Łatwo minęła Lookin At Lucky, doszła do łba Blame, ale ten resztkami sił dociągnął do celownika jako pierwszy! Trzecie miejsce Lookin At Lucky odebrał jeszcze Fly Down.

FILM z gonitwy Breeders’ Cup Classic
Ubiegłoroczny triumf Zenyatty w BC Classic 2009

Publiczność była z pewnością mocno zawiedziona porażką wybitnej klaczy, ale nie można nie docenić jej wielkiego talentu, który z pewnością przejdzie do historii. Po wyścigu ogłoszono, że był to prawdopodobnie ostatni wyścig w karierze Zenyatty.

Emirates Airline Breeders’ Cup Turf (2400 m, 3 000 000 $) – VIDEO
Po wycofaniu Workforce’a, zdecydowanym faworytem biegu był francuski Behkabad. Tempo podyktował Champ Pegasus, z którym bardzo blisko galopował Frankie Dettori na Dangerous Midge. Trzeci biegł Behkabad. Dangerous Midge zaczął naciskać Champ Pegasusa jeszcze przed wyjściem na prostą. Oba konie wyrzuciło na szerokie koło, a przy bandzie zyskały Behkabad oraz Debussy. Wydawało się, że faworyt przyspieszy i nie będzie miał problemu z pokonaniem rywali, ale Champ Pegasus z Dangerous Midge natychmiast powróciły do walki i rozgrywały bieg między sobą. W końcówce silnie wysyłany przez Dettoriego Dangerous Midge (tr. B. Meehan) dał drugie zwycięstwo Europejczykom w meetingu. Trzeci był Behkabad, a czwarty Winchester.

Breeders’ Cup Dirt Mile (1600 m, 1 000 000 $) – VIDEO
Mordercze tempo narzuciły Hurricane Ike, Vineyard Heaven, Morning Line oraz Tizway. Przed wyjściem na prostą zaatakował Morning Line i na prostej bronił się bardzo dobrze. Pozostałe konie z czołówki osłabły. Polem ruszał Gayego wraz z nieliczonym Dakota Phone. Rozpędzony przez młodego dżokeja Joela Rosario Dakota Phone w samym celowniku pokonał trochę słabnącego Morning Line. Trzeci był Gayego, a czwarty kolejny outsider Cool Coal Man. Trenerem niespodziewanego zwycięzcy jest Jerry Hollendorfer.

Blame pokonał Zenyattę w BC Classic!

| Zagranica | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>