Tylko dwa skreślenia z listy derbowej dla arabów

Wczoraj miało miejsce I skreślenie 4-letnich arabów z gonitwy Derby. Ubyło tylko dwóch kandydatów do błękitnej wstęgi – na ten ruch zdecydował się jedynie Siergiej Vasyutov, który początkowo zgłosił cztery konie. Na liście pozostało łącznie 10 ogierów i cztery klacze.

Trener z Janowa Podlaskiego zdecydował się nie wpłacać drugiej raty za zapis do Derby Eladera oraz Piageta. Ten ruch wydaje się w pełni uzasadniony, bowiem w bieżącym sezonie te konie nie nawiązują do zeszłorocznych osiągnięć. Elader, który w wieku trzech lat był najwyżej ocenionym ogierem w roczniku, dwukrotnie przebiegł bezbarwnie tej wiosny, wyraźnie przegrywając z kilkoma końmi z derbowej listy. Piaget także nie poradził sobie w jednym z biegów nagrodowych, zamykając pole. Numerem jeden janowskiej ekipy wydaje się w tej chwili silny Bandolero – prawdopodobnie zobaczymy go na starcie wyścigu o Nagrodę Janowa. Nieźle radzi sobie też Paliusz.

Na liście arabów zgłoszonych do Derby cały czas znajdują się cztery klacze, które wydają się mieć realne szanse na czołowe miejsca. Trzy z nich, oprócz głównej faworytki do błękitnej wstęgi – Shannon Queen (przed nią także start w Janowa), zobaczymy w akcji podczas najbliżej dwudniówki w rywalizacji o Nagrodę Bandosa. W tym samym biegu sprawdzi się piątka spośród ogierów pozostających w derbowym zapisie – na tę chwilę lepsze niż Ernest i Matar wydają się Esid In Zamour Palmir i Marsat. Wyżej jednak będą stały notowania wspomnianych klaczy: Gusy, Twilight i Arwy.

Przypomnijmy, że w sobotę handikapowy wyścig I grupy wygrał Sarin Hel przed Minastiritem – oba ogiery raczej wystartują w Derby. Najbardziej zagadkowe jest pozostawienie na liście Cynara, brata wicerbisty Ceptona, który do tej pory biegał bardzo przeciętnie.

Tylko dwa skreślenia z listy derbowej dla arabów

About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>