Royal Ascot: Highland Reel nie dał się ograć

Najważniejszą gonitwę drugiego dnia Royal Ascot, czyli Prince of Wales’s St. (G1, ok. 2000 m) z pulą nagród 750 tys. funtów, wygrał Highland Reel (źródło zdjęcia: heraldsun.com.au) ze stajni najlepszego irlandzkiego trenera Aidana O’Briena. Niedaleko zanim, zgodnie z naszymi przewidywaniami, finiszowały Decorated Knight oraz Ulysses. Zawiódł jedynie Jack Hobbs, który ostatecznie był ósmy.

Niezawodny Ryan Moore prowadził Highland Reela tuż za dyktującym umiarkowane tempo (dla najmocniej liczonego Jacka Hobbsa) Scottishem. Na prostej ruszył do ataku, ale wkrótce zrównały się z nim atakujące środkiem toru Decorated Knight i Ulysses. Przez kilkaset metrów ta trójka galopowała w jednej linii, ale w końcówce silnie wysyłany przez Moore’a Highland Reel uzyskał na rywalami długość przewagi. Oni z kolei wpadli na metę niemal jednocześnie, we wspomnianej kolejności.

Punktem kulminacyjnym trzeciego dnia będzie wielki stayerski wyścig Gold Cup (G1, ok. 4000 m), który powinien wygrać ubiegłoroczny triumfator Order of St George. Piecioletni podopieczny Aidana O’Briena nie ma wprawdzie tak dobrej serii jak w ub. roku, ale niedawno wygrał wyścig przygotowawczy w Curragh. Przypomnijmy też, że w październiku był trzeci w Łuku Triumfalnym.

Royal Ascot: Highland Reel nie dał się ograć

| Zagranica | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>