Królowa czeka na koronację

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami trenowana przez Janusza Kozłowskiego Shannon Queen odniosła pewne zwycięstwo w biegu o Nagrodę Janowa i pozostaje bitą faworytką do wygranej w Derby dla koni czystej krwi. W rywalizacji o Nagrodę Kurozwęk najlepsza była trenowana w Janowie Podlaskim przez Siergiej Vasyutova Shahad Athbah, a wśród trzylatków pierwszy pozagrupowy wyścig wygrał gość z Wrocławia – Fazza Al Khalediah.

 

Trzy tygodnie przed rywalizacją  błękitną wstęgę nie ma wątpliwości, że wyhodowana przez Magdalenę Gromalę Shannon Queen jest najlepsza w roczniku czterolatków i wygląda również na to, że jest arabem numer jeden na torze (ze starszymi rywalami mierzyła się jednak do tej pory tylko w Porównawczej). Ma teraz na koncie 8 zwycięstw w ośmiu startach. Reznikov w Janowa prowadził ją oszczędnie i lekko pogonił ją dopiero w połowie prostej, gdy atakował nieustępliwy Palmir. Klacz łatwo poradziła sobie z rywalem. Kilka długości z tyłu została prowadząca od startu Arwa, a jeszcze dalej janowska dwójka: Bandolero, Elader oraz niezgłoszony do Derby Guerro. Reszta koni tylko statystowała.

 

W biegu o Nagrodę Kurozwęk towarzyszka stajenna Shannon Queen – Twilight rywalizowała z końmi zagranicznej hodowli, również starszymi. Rówieśników pokonała, jednak w tej gonitwie bezkonkurencyjna była brytyjska Shahad Athbah, trenowana w Janowie Podlaskim przez Siergieja Wasiutowa, który również jej dosiadał. W końcówce próbował ją bezskutecznie atakować Salman Al Khalediah. Tymczasem Twilight w walce pokonała Hanouh.

 

W rywalizacji o Nagrodę Europejczyka solidne tempo narzucił Mohacz, którego na prostej zaatakowała dwójka faworytów: niepokonany na Służewcu MonMurhib Kossack oraz najlepszy na Partynicach Fazza Al Khalediah. Przez chwilę ta trójka biegła w jednej linii, ale ostatecznie wyraźnie najlepszy był dosiadany przez Natalię Hendzel Fazza Al Khalediah ze stajni Michała Borkowskiego. Waleczny Mohacz obronił drugie miejsce, a MonMurhib Kossack sprawił potężny zawód swoim kibicom.

 

Na Służewcu rozpoczęła się przerwa letnia. W dwa najbliższe weekendy wyścigi będą się odbywały na hipodromie w Sopocie. Gonitwy na Służewiec wracają w 29 lipca.

Królowa czeka na koronację

About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>